Gospodarka i rozwój mają być priorytetem kolejnych miesięcy prac rządu.

- Stawiamy na gospodarkę. To gospodarka i rozwój mają być priorytetem kolejnych miesięcy prac rządu. Potrzebny jest silny ośrodek gospodarczy w rządzie, który będzie prace koordynował. To nie znaczy, że pozostałe resorty nie będą brały udziału w realizacji planu Mateusza Morawieckiego - powiedziała Premier Beata Szydło podczas wspólnej konferencji prasowej z Wicepremierem Mateuszem Morawieckim. Beata Szydło mówiła też o planach rządu na najbliższe miesiące.

- Najważniejsze zadanie to jest program "Mieszkanie+". Konkretny, wymagający, ambitny program. Mamy do przeprowadzenia przez Sejm ustawę budżetową. Toczą się prace nad jednolitym podatkiem i jest cały program odpowiedzialnego rozwoju. Założenia planu będą przedstawiane w formie ustaw - poinformowała. Wicepremier Mateusz Morawiecki oświadczył, że jego zadaniem jako Ministra Finansów będzie realizacja obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości.

- Moja misja jest wypełnieniem przedwyborczych obietnic i programu PiS. Uważni czytelnicy na pewno zauważyli taką konstrukcję w programie sprzed paru lat. (…) W naturalny sposób wiele jednostek i resortów patrzy przez pryzmat obowiązków na nie nałożonych. Koordynacja polityki gospodarczej ma sprawić, żeby przy pełnej niezależności ministrów doprowadzać do uspójnienia wszystkich działań na rynku pracy, finansowym, rozwojowym. To jest moje zadanie - powiedział. Minister Rozwoju i Finansów przedstawił plany budżetowe rządu na przyszły rok.

- Zakładamy utrzymanie deficytu poniżej 3 proc. To będzie jeden z niższych deficytów w Unii Europejskiej. To moje zobowiązanie, by wypełnić obietnice i nie naruszyć tego progu - stwierdził.

- Oszczędności krajowe powinny przekładać się na wysoki poziom innowacyjnych inwestycji. To jest dla nas fundament. Nasi pracownicy powinni zarabiać więcej - dodał Mateusz Morawiecki.