Historyczna wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Wodzisławiu Śląskim

W dniu 09.10.2017 r. Prezydent Andrzej Duda odwiedził Wodzisław Śląski. Wizytę rozpoczął od złożenia wieńca przed Pomnikiem Powstańców Śląskich, a także kwiatów przed pobliską tablicą pamięci mieszkańców Ziemi Wodzisławskiej, którzy zginęli w walce o wolność i niepodległość. Następnie Prezydent spotkał się w Starostwie Powiatowym z samorządowcami z powiatu wodzisławskiego oraz lokalnymi parlamentarzystami. Najważniejszym punktem programu wizyty było spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami na wodzisławskim rynku.

 W swoim przemówieniu Prezydent nawiązał do 760-letniej historii Wodzisławia Śl. „To była zawsze polska ziemia. Dzięki wam, waszym rodzinom, waszym przodkom. To wy przywróciliście ziemię wodzisławską Polsce. Chylę głęboki pokłon pokoleniom wodzisławian, którzy tutaj za to walczyli i przelewali krew” – podkreślał.

Prezydent odnosił się także do bieżącej sytuacji. Zwracając się do mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, dzięki których głosom - jak mówił - wygrał wybory, podkreślił, że pozostaje zobowiązany do odbudowy polskiego przemysłu oraz poważnego podejścia do spraw społecznych, przestrzegania prawa i obrony polskich interesów, które "mają być absolutnie na pierwszym miejscu".

- Cieszę się, że wraz z obecnym polskim rządem mogę mówić o Śląsku i pracować dla Śląska - dodał.

Po wystąpieniu prezydent przez kilkadziesiąt minut rozmawiał z mieszkańcami, robił wspólne zdjęcia i dziękował za wsparcie.