Jarosław Kaczyński w Pszczynie

W dniu 7 grudnia 2013 Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Pszczyny w Miejskim Domu Kultury. Sala pękała w szwach. Mimo że chętnych na spotkanie z prezesem było więcej, to liczba miejsc była ograniczona i nie każdy dostał się do środka. W spotkaniu uczestniczyli także poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Matusiak i Przewodniczący Komitetu Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim Mateusz Góral.

Jarosław Kaczyński powiedział na spotkaniu - Już dzisiaj, kiedy spojrzeć na wskaźniki ekonomiczne, na dochód na głowę, to w Polsce pensje powinny być wyższe, powinno być dostatniej. Żyjemy w kraju, gdzie nawet te, jeszcze znacznie mniejsze niż na zachód od naszych granic, możliwości zapewnienia przeciętnej polskiej rodzinie dostatniego życia nie są wykorzystywane.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego klucz do rozwoju Polski leży w ręku państwa, które powinno być sprawniejsze, odważniejsze i uczciwsze niż dotąd. Zapowiedział repolonizację systemu bankowego. - Chcemy dążyć do tego, by to, co jest polską własnością, w Polsce wzrastało. Za dużo jest już w rękach obcych - powiedział Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński powiedział o wprowadzeniu wielkiego programu inwestycyjnego w polityce gospodarczej, programu budownictwa mieszkaniowego dla przeciętnych rodzin, programu zatrudnienia w mniejszych ośrodkach i na wsiach, a także podobnego programu w większych ośrodkach.

Kaczyński powiedział również w Pszczynie, że po dojściu PiS do władzy podniesiona zostanie pensja minimalna, a umowy śmieciowe mają być przekształcane w umowy o pracę.