Konwencja Prawa i Sprawiedliwości – wprowadzenie dobrych zmian w Polsce coraz bliżej!

          W dniu 20 czerwca 2015 r. w Warszawie odbyła się Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. W Konwencji wzięło udział ponad 8 tysięcy członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z całej Polski. Z okręgu Rybnickiego na Konwencji najliczniej (18 osób) reprezentowany był powiat wodzisławski. W konwencji udział wzięli  m.in: radni powiatowi Ryszard Zalewski i Grzegorz Kamiński, członkowie PiS: Krystyna Warcok, Roman Jarząbek, Mirosław Bałdyga, Robert Surowiecki i Mateusz Kopiec. Była to bardzo dobra i świetnie zorganizowana konwencja.

          Konwencja była okazją do podziękowania przez Andrzeja Dudę i Jarosława Kaczyńskiego wszystkim osobom zaangażowanym w zwycięską kampanię prezydencką. Jednocześnie było to otwarcie kampanii parlamentarnej. Żeby zmienić Polskę, trzeba sformułować rząd, który będzie miał stabilną większość. Andrzej Duda wyraził nadzieję, że jesienne wybory wyłonią parlament składający się z ludzi, którzy dokonają przemian w Polsce. Już wybory prezydenckie pokazały, że Polacy chcą zmian. Zadeklarował, że będzie wspierał dobre programy i zdrowe elity.
Ważnym wydarzeniem konwencji było ogłoszenie kandydatury Beaty Szydło na urząd premiera. Beata Szydło reprezentuje młodsze pokolenie polityków. Ma zdolności organizacyjne, co udowodniła podczas kampanii Andrzeja Dudy. To właśnie ona przyczyniła się w znaczny sposób do sukcesu wyborczego prezydenta elekta.
Konwencja pokazała, że wprowadzenie dobrych zmian w Polsce jest realne i możliwe!