Konwencja wyborczą kandydata PiS na Prezydenta RP Andrzeja Dudy

W dniu 7 lutego 2015 roku w Warszawie odbyła się Konwencja inaugurującą kampanię wyborczą Andrzeja Dudy kandydata PiS na Prezydenta RP.

Z okręgu Rybnickiego na Konwencji najliczniej reprezentowany był powiat wodzisławski, w Konwencji uczestniczyli: radni powiatowi Ryszard Zalewski, Mirosław Andreczko, Mateusz Góral, radna miasta Rydułtowy Joanna Kubala oraz członkowie PiS Krystyna Warcok, Robert Surowiecki, Aleksander Kopiec, Edward Żurkowski i Mateusz Kopiec.

W Konwencji wzięło udział kilka tysięcy członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z całej Polski. Atmosfera Konwencji była Wyjątkowa!

W czasie wystąpienia Andrzej Duda powiedział: „Jeśli Polacy mnie wybiorą, jednym z pierwszych projektów aktów prawnych, jakie w ramach swojej inicjatywy ustawodawczej wniesie do Sejmu prezydent, będzie ustawa przywracająca poprzedni wiek emerytalny.

 Polacy oczekują, że Polska znów będzie krajem sprawiedliwości, uczciwości i równych szans. Podstawowym obowiązkiem jest dbanie o sprawy społeczeństwa, otwartość na te sprawy, uważanie na krzywdę ludzką, bronienie społeczeństwa przed niekorzystnymi zmianami, także przed tymi, które chcą wprowadzić rządzący.”

W swoim przemówieniu Andrzej Duda powołał się na dziedzictwo prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wspominał, że na dwa dni przed śmiercią prezydent powiedział mu i Pawłowi Wypychowi o konieczności przejęcia spraw kraju przez młodsze pokolenie. "Kiedy opadły te największe emocje po 10 kwietnia, to wtedy zrozumiałem, że nie ma już dla mnie innej drogi i dlatego stoję tu dziś przed państwem".