Obchody 10 – lecia Prawa i Sprawiedliwości w Jastrzębiu Zdroju.

W dniu 8 czerwca 2014 r. odbyły się uroczystości 10 – lecie Prawa i Sprawiedliwości w Jastrzębiu Zdroju.

 Uroczystości rozpoczęły się mszą o godz. 12:00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 1A. Prałat Bernard Czernecki w kazaniu nawiązał do wartości, którymi kieruje się Prawo i Sprawiedliwość takimi jak m.in. prawda, solidarność, wolność i sprawiedliwość.

Po mszy zebrani złożyli kwiaty pod pomnikiem.  Dalsze uroczystości miały miejsce w restauracji „Hawana” w Jastrzębiu Zdroju.  Na początku przemawiali gospodarze i zaproszeni goście. Wśród zaproszonych gości byli m.in: eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska, posłowie na Sejm RP Grzegorz Matusiak, Izabela Kloc, Stanisław Pięta, Szymon Giżyński oraz Grzegorz Tobiszowski  wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, który odczytał list gratulacyjny od Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Oprócz członków  PiS z Jastrzębia Zdroju byli także, zaproszeni goście z Rybnika, Żor, Wodzisławia i Czerwionki.

Powiat wodzisławski reprezentowali: radna powiatu Teresa Glenc, radny miejski Ryszard Zalewski, radny z Mszany Mirosław Andreczko, pełnomocnik PiS Mateusz Góral, Mirosław Bałdyga, Andrzej Kania i Jacek Mentel. Przedstawiciele powiatu wodzisławskiego Teresa Glenc, Ryszard Zalewski i Mateusz Góral wręczyli drobny upominek gospodarzom z okazji ich jubileuszu.

W czasie obrad gospodarze i goście rozmawiali o ubiegłych 10 latach,  o niedawnych wyborach do parlamentu europejskiego a także o zbliżających się wyborach do samorządu i parlamentu.