Uroczyste Spotkanie Noworoczne PiS w Mikołowie

W dniu 12 stycznia 2015 roku w „Białym Domku” w Mikołowie odbyło się Uroczyste Spotkanie Kolędowo-Noworoczne przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości i zaproszonych gości zorganizowane przez Senator Izabelę Kloc. Powiat wodzisławski reprezentowali radni powiatowi Teresa Glenc, Ryszard Zalewski oraz radny sejmiku Adam Gawęda.

W spotkaniu uczestniczyli także posłowie na Sejm RP: Jan Dziedziczak, Krzysztof Tchórzewski, Grzegorz Matusiak i Czesław Sobierajski, profesorowie Franciszek Piontek i Barbara Piontek. Na początku spotkania głos zabrał poseł Krzysztof Tchórzewski, który skrytykował rządowe plany zamknięcia śląskich kopalń. Zapytał, jaki ma sens budowa gazoportu za wiele setek milionów złotych w celu uniezależnienia się od rosyjskiego gazu a z drugiej strony zamykanie kopalń i uzależnianie się od rosyjskiego węgla.
W dalszej części senator Izabela Kloc złożyła wszystkim zebranym życzenia pomyślnego 2015 roku. Następnie zebrani wspólnie kolędowali najpiękniejsze polskie kolędy. Odbył się także konkurs makówki i Moczki, które można było degustować.
Po części oficjalnej i kolędowaniu zebrani w miłej atmosferze dyskutowali o minionym roku i planach na rok 2015, w którym odbędą się wybory prezydenckie i parlamentarne.